یکی از سوالاتی که برای شرکت‌کنندگان کنکور وجود دارد، زمان برگزاری کنکور کارشناسی و کارشناسی ارشد رشته کامپیوتر، زمان ثبت نام و همچنین زمان دریافت کارت ورود است که ما در نکته طلایی علاوه‌بر پرداختن به زمان برگزاری کنکور 1403، نکات مهم مربوط به آن هم بیان خواهیم کرد.

زمان برگزاری کنکورها:

زمان برگزاری کنکورها در مقاطع مختلف هرساله توسط سازمان سنجش مشخص می‌شود که طبق گزارشات منتشر شده از این سازمان، زمان برگزاری کنکور ارشد 1403 در 6 دسته فنی‌مهندسی، علوم پایه، علوم انسانی، کشاورزی، هنر و دامپزشکی، در تاریخ 4 اسفند 1402 در دو نوبت صبح و عصر برگزار خواهد بود. البته این هم بدانید که کلیه رشته‌های کارشناسی ارشد به دو دسته اصلی و شناور تقسیم می‌شوند که داوطلبان می‌توانند در هر دو مجموعه ثبت‌نام کنند.

برگزاری کنکور ارشد کامپیوتر
زمان برگزاری کنکور ارشد کامپیوتر

درخصوص زمان برگزاری آزمون کارشناسی یا همان سراسری باید به تاریخ‌های ششم و هفتم اردیبهشت 1403 در نوبت اول و هفتم و هشتم تیرماه 1403 در نوبت دوم اشاره کرد.

به طورکلی زمان برگزاری و همچنین ثبت‌نام کنکور در مقاطع مختلف، به شرح زیر است:

مقطع برگزاری کنکور زمان ثبت‌نام زمان برگزاری
کنکور سراسری در نوبت اول 21/8/1402 تا 27/8/1402 6 و 7/2/1403
کنکور سراسری در نوبت دوم 7/1/1403 تا 12/1/1403 7 و 8/4/1403
کاردانی به کارشناسی 27/3/1403 تا 3/4/1403 2/6/1403
کاردانی ویژه دانشگاه فنی و حرفه‌ای 17/4/1403 تا 24/4/1403 2/6/1403
کارشناسی ارشد 23/7/1402 تا 29/7/1402 4/12/1402 در نوبت صبح و عصر
دکتری 30/7/1402 تا 6/8/1402 4/12/1402 در نوبت عصر

نکات مهم شرکت در کنکور کارشناسی ارشد:

پس توضیح دادیم که زمان برگزاری آزمون‌ها به چه شکل است اما هنگام آماده شدن برای شرکت در این آزمون باید به موارد زیر توجه کنید:

  • هنگام ورود به جلسه آزمون به همراه داشتن کارت ورود به جلسه با مدارک هویتی از جمله کارت ملی یا شناسنامه ضروری است، پس سعی کنید دریافت کارت ورود به جلسه خود را به روزهای پایانی موکول نکنید.
  • درب‌های ورودی مکان‌های برگزاری امتحان معمولا راس ساعت 7:30 دقیقه در نوبت صبح بسته‌می‌شوند که پیشنهاد می‌کنیم برای جلوگیری از استرس حضور به موقع بر سر جلسه آزمون، قبل از ساعت 7:30 دقیقه در محل برگزاری آزمون حاضر باشید.
  • شماره داوطلبی درج شده روی کارت‌های ورود به جلسه جهت حضور در طبقات و کلاس‌های مختلف برگزاری آزمون است تا جایگاه خود را پیدا کنید.
  • سعی کنید آب، یک نوع خوراکی قندی، خودکار، پاک‌کن و مداد به همراه داشته باشید تا هنگام پاسخ به سوالات و امضا کردن محل حضور خود در جلسه برگزاری کنکور به مشکل نخورید.
  • لینک دریافت کارت ورود به جلسه و برگه راهنمای آزمون، حدود یک هفته قبل از برگزاری امتحان در سایت سازمان سنجش فعال می‌شود و داوطلبان می‌توانند اقدامات لازم جهت اخذ آن را انجام دهند.
  • برای شرکت در دانشگاه آزاد نیازی به ثبت‌نام جداگانه وجود ندارد؛ در حقیقت شما با یکبار ثبت نام و شرکت خود در کنکور را به ثبت می‌رسانید که با آن توانایی انتخاب رشته برای دانشگاه آزاد هم دارید.
  • در صورتی که داوطلبان علاقه‌مند به شرکت در دو گروه آزمایشی یعنی یک مجموعه از گروه اصلی و یک مجموعه از گروه شناور باشند، باید 2 بار هزینه ثبت‌نام کنکور ارشد را پرداخت کنند و 2 کارت اعتباری خریداری نمایند. پس باید به این نکته توجه کنید که پس از پرداخت هزینه ثبت نام آزمون، شماره سریال کارت خریداری شده را برای ورود به فرم ثبت‌نام اینترنتی آزمون فوق لیسانس با خود داشته باشید. البته این هم دقت داشته باشید که هزینه ثبت‌نام برای کنکور 1403 هنوز از سوی سازمان سنجش مشخص نشده است.

نحوه ویرایش اطلاعات کارت ورود به جلسه:

پس از ثبت‌نام در سازمان سنجش و دریافت کارت ورود به جلسه کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر ممکن است اطلاعات شما با اطلاعات هویتی و ثبت‌نامی داوطلب مغایرت داشته باشد و نیاز به ویرایش اطلاعات دارد. حال این سوال پیش می‌آید که برای انجام اینکار باید چه کرد؟

اگر اطلاعاتی مانند نام و نام خانوادگی، سال تولد، شماره شناسنامه و کد ملی، معدل کاردانی و کارشناسی، تاریخ و موسسه فارغ التحصیلی، سهمیه شما با اطلاعات درج شده روی کارت ورود به جلسه مغایرت داشت، کافی است به سایت سازمان سنجش مراجعه کرده و از طریق اینترنتی نسبت به ویرایش اطلاعات خود اقدام کنید اما درصورتی که کارت ورود به جلسه فاقد عکس بود کارت یا مشکلاتی از قبیل عدم داشتن مهر و عدم وضوح تصویر در عکس داوطلب و جنسیت وجود داشت باید به همراه مدارکی چون کارت ملی و یا شناسنامه عکس دار و 2 قطعه عکس 4 * 3، به نماینده سازمان سنجش مستقر در باجه‌های رفع نقص استان خود مراجعه نمایند.

ویرایش اطلاعات کارت ورود به جلسه کنکور ارشد کامپیوتر
نحوه ویرایش اطلاعات کارت ورود به جلسه کنکور ارشد کامپیوتر

در پایان…..

اکنون شما همه چیز درباره زمان برگزاری کنکور کارشناسی و کارشناسی ارشد رشته کامپیوتر را می‌دانید. همچنین ثبت نام کنکورها از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی sanjesh.org انجام می شود که خودتان قادر به ثبت‌نام آن خواهید بود.

اگر بازهم سوالی درباره این موضوع ذهن شما را به خود مشغول کرده، با کارشناسان توانمند و مجرب ما تماس حاصل فرمایید.

همچنین هر گونه سوالی در مورد کلاس‌های آنلاین کنکور کامپیوتر و یا تهیه فیلم‌ها و یا رزرو مشاوره تک جلسه‌ای تلفنی با استاد امین شکری دارید می‌توانید به طرق زیر از تیم پشتیبانی بپرسید:

کانال تلگرام نکته طلایی: @noktetalaee

5 از 5