کامپیوتر به عنوان یکی از محبوب ترین رشته ها در مقطع کارشناسی ارشد به شمار می رود. هر ساله تعداد بسیار زیادی از داوطلبین در این رشته به رقابت می پردازند. با توجه به این مسئله قبولی در این آزمون از اهمیت بسیار زیادی برخوردار بوده و ما در این مقاله قصد داریم در خصوص موارد تاثیرگذاری بر قبولی همچون تراز، نمونه کارنامه ها، تاثیر معدل بر کنکور و معرفی گرایش های مختلف کامپیوتر با شما صحبت داشته باشیم. در ادامه بیشتر در این خصوص با شما صحبت کرده و اطلاعاتی را در اختیار شما قرار می دهیم.

نمونه کارنامه های کارشناسی ارشد کامپیوتر

اگر قصد دارید در رشته مهندسی کامپیوتر به ادامه تحصیل بپردازید، باید کارنامه ای قابل قبول در آزمون کسب کنید. مشاهده نمونه کارنامه های کسب شده از سوی داوطلبین سال گذشته برای داوطلبین سال بعد همواره از جذابیت بسیار زیادی برخوردار بوده و با نزدیک شدن به زمان آزمون همواره مورد بررسی قرار می گیرد. با این وجود مطالعه داوطلبین سال گذشته زمانی مورد توجه قرار می گیرد که می خواهید انتخاب رشته کنید. پس حتما قبل از این زمان با مطالعه این کارنامه ها به خود استرس وارد نکرده و با تلاش بیشتر سعی کنید که توانایی بیشتری در انجام آزمون داشته باشید.

معمولا زمانی که شما به مطالعه نمونه کارنامه های کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر می پردازید، متوجه می شوید که در این مقطع، کسانی موفق بوده اند که به دروس تخصصی خود بیشتر توجه کرده و توانسته اند تست زنی موفقی داشته باشند. باید در نظر داشته باشید که دروسی همچون شبکه و یا برنامه نویسی می توانند در موفقیت کارنامه شما تاثیر بسزایی داشته باشند و تلاش در این حوزه می تواند به شما کمک شایانی نماید. در ادامه بیشتر در خصوص تاثیر معدل بر کنکور کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر با شما صحبت کرده و اطلاعاتی را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

رتبه ها، تراز و درصد قبولی های کنکور کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر 2

معدل بر کنکور کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر چه تاثیری دارد؟

رتبه شما در کنکور کارشناسی ارشد کامپیوتر بر اساس تراز نمره کتبی و تراز معدل موثر تجمیع شده و در نهایت تراز نهایی مشخص می شود. تاثیر تراز معدل موثر در کنکور کارشناسی ارشد کامپیوتر برابر با 20 درصد بوده و در تعیین رتبه شما تاثیر بسزایی دارد. با این وجود باید در نظر داشته باشید که محل تحصیل شما از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و در صورتی که دانشگاه محل تحصیل شما در کارشناسی مطرح بوده است و از تراز مناسبی برخوردار باشد، می توانید رتبه برتری را کسب کنید.

به طور کلی می توان گفت که معدل بر رتبه داوطلبین کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر از تاثیر بسزایی برخوردار است. با این وجود نباید از یاد برد که تلاش شما در کنکور می تواند تا حد زیادی بر این مسئله تاثیر داشته باشد و شما در صورتی که نمرات بالایی در این مقطع کسب نکرده اید، باز هم می توانید رتبه خوبی را کسب کنید. در صورتی که سوالی در این خصوص داشته باشید می توانید با کارشناسان این حوزه در ارتباط باشید و سوالات خود را بپرسید.

رتبه ها، تراز و درصد قبولی های کنکور کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر 4

تراز و تاثیر آن بر کنکور

یکی از سوالات مهمی که در خصوص کنکور کارشناسی ارشد مهندسی باید در نظر داشته باشید، تراز و تاثیر آن بر کنکور است. تراز در واقع رتبه شما در میان دیگر رقبای شماست در کنکور کارشناسی ارشد. فرمول تراز به صورت میانگین درصد داوطلب تقسیم بر میانگین درصد نفر اول گرایش ضربدر 8000 به علاوه معدل موثر ضربدر 100 است. در نظر داشته باشید که شما تراز شما در کنکور باعث می شود که میزان سهل و سخت بودن کنکور شرایط عادلانه ای داشته باشد و در نهایت شما راحت تر بتوانید وارد دانشگاه شوید. پس می توان گفت که شما با تلاش بیشتر می توانید تراز بهتری کسب کرده و در نهایت می توانید به دانشگاه مورد علاقه خود وارد شوید.

تراز شما در کنکور کارشناسی ارشد کامپیوتر بر اساس نمرات کلی تمامی داوطلبین تعیین می شود. توصیه می شود که حتما پیش از شروع آزمون در آزمون های گروهی برگزار شده شرکت کرده و تراز خود را بسنجید. این کار باعث می شود که حتما بتوانید نقاط ضعف و قوت خود را سنجیده و به بهترین نتیجه دست پیدا کنید.

کارنامه و رتبه قبولی ارشد مهندسی کامپیوتر

زمانی که شما در آزمون کارشناسی ارشد کامپیوتر شرکت می کنید، در نهایت کارنامه ای برای شما صادر شده و با توجه به تراز و معدل شما یک رتبه برای شما تعیین می شود. شما بر اساس این رتبه می توانید در دانشگاه ها انتخاب رشته کنید و اولین انتخاب رشته شما که با کارنامه سازگاری داشته باشد برای ثبت نام پذیرفته می شود. حال باید در نظر بگیرید که بر اساس کارنامه دریافتی و درصد دروس تخصصی زده شده شما قادر به انتخاب رشته خواهید بود. برای مثال در صورتی که علاقمند به شرکت در رشته شبکه را داشته باشید، در کارنامه شما باید درصد بالایی از درس شبکه وجود داشته باشد.

رتبه ها، تراز و درصد قبولی های کنکور کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر 3

با گرایش های مختلف کنکور کارشناسی ارشد کامپیوتر بیشتر آشنا شوید

برای ورود به دانشگاه و تحصیل در رشته مهندسی کامپیوتر باید یکی از گرایش های تخصصی را انتخاب کنید. این گرایش ها شامل موارد زیر می شود :

  • گرایش مهندسی نرم افزار
  • هوش مصنوعی و رباتیکز
  • معماری سیستم های کامپیوتری
  • مهندسی الگوریتم ها و محاسبات
  • شبکه
  • رایانش امن
  • قرآن کاوی رایانشی

با توجه به علاقه و تلاشی که در حوزه کامپیوتر انجام می دهید، می توانید رشته خود را انتخاب کرده و در آن تحصیل کنید. در نظر داشته باشید که حتما ضرایب دروس در هر گرایش را حتما مطالعه کرده و بر این اساس به منابع دسترسی داشته باشید.

رتبه ها، تراز و درصد قبولی های کنکور کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر 1

تراز کل در کنکور کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر چطور محاسبه می شود؟

همانطور که گفته شد، تراز کل دارای تاثیر بسزایی در قبولی شما دارد. اما تراز کل چطور محاسبه می شود؟ تراز شما عددی برابر یا مساوی هزار است. شخصی به عنوان رتبه یک هر رشته معرفی می شود که بالاترین تراز را داشته باشد. معدل شما در این تراز برابر با 20 درصد تاثیر دارد. چطور این تراز محاسبه می شود؟ میانگین درصد داوطلب باید تقسیم بر میانگین درصد نفر اول شده و ضربدر 8000 شود. این عدد به علاوه معدل موثر ضربدر 100 می شود و در نهایت تراز (نمره کل) شما محاسبه می شود.

همچنین هر گونه سوالی در مورد کلاس‌های آنلاین کنکور کامپیوتر و یا تهیه فیلم‌ها و یا رزرو مشاوره تک جلسه‌ای تلفنی با استاد امین شکری دارید می‌توانید به طرق زیر از تیم پشتیبانی بپرسید:

کانال تلگرام نکته طلایی: @noktetalaee

5 از 5