جزوه طلایی درسنامه و نکته تست کنکور ارشد پایگاه داده‌ها

1,000,000 تومان
db pamphlet
1,000,000 تومان

جزوه طرح درس، نکته تست و خلاصه کتاب‌های مرجع پایگاه داده

پایگاه داده یا Database مجموعه ای از اطلاعات سازمان یافته است که بر اساس ترتیب و قوائدی مشخص در کنار یکدیگر نگهداری می‌شوند. به عبارتی دیگر زمانی که داده‌های خود را با نظم و سازماندهی در کنار هم قرار دهیم به آن دیتابیس ، بانک اطلاعاتی یا پایگاه داده می‌گوییم. بر اساس این تعریف یک دفترچه تلفن و یا لیستی از کالاهای موجود در انبار یک فروشگاه نیز به نوعی دیتابیس یا پایگاه داده به حساب می‌آیند.

در علم رایانه منظور از Database محلی است که اطلاعات مربوط به یک نرم افزار، وب سایت و… ذخیره می‌شوند. دیتابیس بر اساس قوائدی که در ساماندهی اطلاعات به کار می‌گیرد، امکان دسترسی و مدیریت اطلاعات ذخیره شده را بسیار ساده‌تر می‌کند. استفاده از دیتابیس این امکان را در اختیار ما قرار می‌دهد تا اطلاعات خود را به صورت دقیق با نظمی مشخص ذخیره کنیم. با این کار می‌توانیم در کوتاه‌ترین زمان به بخش  و یا کل این اطلاعات دسترسی پیدا کنیم. همچنین استفاده از Database مزایای دیگری از جمله استقلال اطلاعات، حذف فرآیندهای تکراری، افزایش امنیت، امکان پشتیبان گیری از داده‌ها و… در اختیار ما قرار می‌دهد.

طراحی و ایجاد دیتابیس برای نرم افزارهای مختلف نیازمند تخصص، تجربه و دانش از نحوه عملکرد DBMS‌های مختلف است. افراد متفاوتی در طراحی، ساخت و مدیریت یک پایگاه داده نقش ایفا می‌کنند. هر یک از آن‌ها دارای مسئولیت‌های مختلفی از جمله طراح دیتابیس (Database Designer)، مدیر پایگاه داده (Database Administrator) و برنامه نویسان پایگاه داده (Database Programmers) هستند. معمولا بیشترین مشکلات در مرحله طراحی پایگاه‌های داده به وجود می‌آیند. متداول‌ترین مشکلات در طراحی پایگاه داده عبارتند از :  انتخاب نامناسب DBMS با توجه هدف مورد نظر , طراحی نامناسب دیتابیس, نداشتن مستندات , نداشتن Primary key , ورود تمام اطلاعات در یک جدول , برقراری ارتباط نامناسب میان جداول مختلف

جزوه تخصصی پایگاه داده استاد شکری برای کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر ، با سابقه درخشان بیش از 15 سال فعالیت آموزش عالی اعم از تالیف و ترجمه کتب و همچنین تدریس درمقاطع ارشد و دکتری و همچنین تخصص و سابقه قابل تامل در محیط های عملیاتی این امکان را برای شما فراهم می کند تا به راحتی از چالش های این درس جذاب و مهم عبور کنید:

 • تدریس از پایه و پیشرفته بدون نیاز به داشتن پیشینه و پایه فنی
 • عدم نیاز به هیچ یک از منابع فارسی و انگلیسی و پوشش فراتر از سرفصل های کنکور و کلیه کتب مرجع مرتبط
 • استفاده از ابزارهای کاربردی برای تدریس و درک عمیق مطالب
 • تدریس جذاب و تلفیقی از مباحث دانشگاهی و محیط عملیاتی که این ویژگی تنها در دوره های استاد شکری وجود دارد.
 • قابلیت شروع به کار برنامه نویسی در بازار کار پس از گذراندن دوره
 • پوشش کامل کلیه سرفصل های کتاب های مرجع سیلبرشاتز ، راماکریشنان و المسری و دیت
 • نتایج درخشان دانشجویان در گذراندن دوره پایگاه داده استاد شکری در کنکورهای گذشته
 • جزوه شامل تدریس کامل و نکته و تست و همچنین خلاصه ای جذاب و از متن اصلی کتب مرجع این درس است که به عنوان هدیه به دانش پژوه عزیز ارایه می شود.
این دوره برای چه کسانی توصیه می شود؟
 • داوطلبان کنکورارشد و دکتری تخصصی
 • دانشجویان کلیه مقاطع تحصیلی در رشته های مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات
 • داوطلبان آزمون های استخدامی
 •  علاقه مندان به آشنایی و کارکرد سیستم عامل در دنیای فناوری

هنوز هیچ دیدگاهی نوشته نشده است

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “جزوه طلایی درسنامه و نکته تست کنکور ارشد پایگاه داده‌ها”