مشاوره و برنامه‌ریزی سالانه

6,000,000 تومان
annual consultation
6,000,000 تومان

گام به گام، تا موفقیت

مشاوره و برنامه ریزی هفته‌ای تا کنکور ارشد کامپیوتر

در دنیایی پر از مشغله داشتن یک برنامه منظم برای رسیدن به موفقیت عامل اصلی است، برنامه موثر که با حداقل تاثیر بر امور روزمره موجب دست یافتن به هدف شود، نه آن که خود موجب تضعیف روحیه عامل بازماندن از زندگی روزانه و دلسرد شدن برای ادامه راه رسیدن به هدف باشد.

مشاوره سالانه استاد شکری ، با سابقه درخشان بیش از ۱۵ سال فعالیت آموزش عالی اعم از تالیف و ترجمه کتب و همچنین تدریس درمقاطع ارشد و دکتری، تخصص و سابقه قابل تامل در محیط های عملیاتی این امکان را برای شما فراهم می کند تا به راحتی از چالش های  جذاب و مهم عبور کنید و در کنار زندگی روزمره با تلاش و پشتکار که موجب حداکثر شدن بازدهی می‌شود به موفقیت برسید

این دوره برای چه کسانی توصیه می شود؟
 • داوطلبان کنکورارشد و دکتری تخصصی
 • دانشجویان کلیه مقاطع تحصیلی در رشته های مهندسی کامپیوتر و فناوری اطلاعات و علوم کامپیوتر
 • داوطلبان آزمون های استخدامی
 • علاقه مندان به دست‌یابی موفقیت و برنامه‌‌ریزی روزمره

برنامه ریزی برای کنکور ارشد کامپیوتر، نحوه مطالعه دروس، مرور و جمع‌بندی دغدغه بسیاری از داوطلبان کنکور ارشد کامپیوتر است. طراحی و اجرای یک برنامه درست و اصولی برای مطالعه منابع کنکور کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر ، اولین و اصلی‌ترین گام در مسیر موفقیت در این آزمون و هر آزمون دیگری است. یک برنامه‌ریزی صحیح زیرنظر مشاوران با تجربه، مدیریت زمان و استفاده از یک روش مطالعاتی صحیح می‌تواند تاثیر زیادی در موفقیت داوطلبان داشته باشد. در ادامه به بررسی بیشتر این موضوع خواهیم پرداخت.

کنکور ارشد کامپیوتر

ارشد کامپیوتر یکی از رشته‌های گروه فنی و مهندسی است که در چند رشته، ده گرایش و سه کد ضریب ارائه می‌شود. همانطور که اشاره شد اولین و موثرترین راه برای موفقیت در کنکور کارشناسی ارشد رشته کامپیوتر ، داشتن یک برنامه‌ریزی صحیح است. این برنامه‌ریزی بایستی متناسب با ویژگی‌ها، شرایط و اهداف هر داوطلب صورت گیرد و روال ثابتی برای هر داوطلب ندارد. در حقیقت هر داوطلب با توجه به توان، نقاط ضعف و قوت، سرعت مطالعه و … باید برنامه‌ای را برای مطالعه خود تنظیم نماید.

متقاضیان قبل از برنامه ریزی برای کنکور ارشد کامپیوتر باید رشته و گرایش مورد علاقه خود را انتخاب کنند و متناسب با رشته و کد ضریب آن و نیز تعداد سوالات و مدت زمان پاسخگویی به برنامه ریزی بپردازند. مثلا می‌توان دروسی که در آن رشته ضریب و تاثیر بیشتری دارند را در الویت مطالعه خود قرار داد. تعیین رشته و دانشگاه موردعلاقه می‌تواند موجب افزایش انگیزه و شوق متقاضیان برای مطالعه منابع درسی باشد.

تعیین هدف در برنامه ریزی برای کنکور ارشد کامپیوتر

پس از تصمیم گیری برای گرایش، داوطلب بایستی با توجه به برنامه روزانه و زمان‌های خالی، ساعاتی را برای مطالعه مشخص سازد و این زمان‌ها را متناسب با گرایش خود و دروس موردمطالعه هدف‌گذاری نماید. توجه داشته باشید که یکی از موارد مهم و موردتوجه در برنامه ریزی برای کنکور ارشد کامپیوتر انتخاب منابع جامع و مفید برای هر درس است.

ریزی برای کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر 1

برنامه ریزی درسی برای کنکور ارشد کامپیوتر

پس از مشخص ساختن زمان‌های مطالعه در برنامه روزمره، داوطلب باید برنامه‌ریزی برای کنکور ارشد کامپیوتر را براساس دروس موردتوجه قرار دهد. مثلا دروس دارای ضرایب بیشتر در گرایش انتخابی شما به زمان بیشتری برای مطالعه نیاز دارند. چراکه این دروس شانس قبولی شما در کنکور ارشد کامپیوتر را افزایش می‌دهند. به این نکته نیز توجه داشته باشید که اهمیت بیشتر این دروس به معنای حذف دروس دیگر نیست. شما باید در برنامه ریزی مطالعه خود تمامی دروس و موارد امتحانی را بگنجانید. همچنین برای یادگیری و کسب نتیجه بهتر در برنامه ریزی برای کنکور ارشد کامپیوتر، علاوه بر مطالعه صحیح دروس، زمان‌هایی را به تمرین، حل مسئله و تست‌زنی اختصاص دهید.

تهیه جدول برنامه ریزی برای کنکور ارشد کامپیوتر

بهترین روش برنامه‌ریزی برای کنکور ارشد کامپیوتر و هر رشته دیگر، تهیه یک جدول برنامه ریزی برای ساعات روزانه است. این جدول علاوه بر تعیین اهداف، امکان مطالعه منظم، کاهش استرس و اختصاص دادن زمان‌هایی برای استراحت و تفریح را برای شما فراهم می‌کند. از آنجایی که مهارت تست‌زنی نقش مهمی در موفقیت در کنکور دارد، در جدول برنامه ریزی خود، پس از مطالعه هر درس، زمانی را برای حل مسئله و تست زنی آن درس تعیین نمایید.

ریزی برای کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر 2

عناوین و ضرایب دروس امتحانی کنکور ارشد کامپیوتر

همانطور که اشاره شد برنامه ریزی برای کنکور ارشد کامپیوتر باید بر اساس رشته و گرایش موردنظر داوطلب صورت گیرد. بنابراین داوطلب باید قبل از هر گونه برنامه ریزی از عناوین و ضرایب دروس کنکور ارشد کامپیوتر آن‌ها مطلع باشد. عناوین دروس کنکور ارشد کامپیوتر به شرح ذیل است:

 1. زبان عمومی و تخصصی
 2. رياضيات شامل 4 درس رياضی عمومی 1و2، آمار و احتمال مهندسی، رياضيات گسسته
 3. مجموعه دروس تخصصی شامل 11 درس در 4 مجموعه که هر مجموعه دارای ضرایب متفاوت برای هر گرایش است. این مجموعه‌ها عبارت‌اند از:
 • مجموعه دروس تخصصی 1 شامل نظريه زبان‌ها و ماشين‌ها، سيگنال‌ها و سيستم‌ها
 • مجموعه دروس تخصصی 2 شامل ساختمان داده‌ها، طراحی الگوريتم و هوش مصنوعی
 • مجموعه دروس تخصصی 3 شامل مدار منطقی، معماری كامپيوتر و الكترونيک ديجيتال
 • مجموعه دروس تخصصی 4 شامل سيستم‌های عامل، شبكه‌های كامپيوتری و پايگاه داده‌ها

 

جدول عناوین ضرایب دروس امتحانی ارشد کامپیوتر و ضرایب آن برای هر رشته

رشتهگرایشضریبزبانریاضی 1 و2 ، آمار و ریاضیات گسستهمجموعه دروس تخصصی 1مجموعه دروس تخصصی 2مجموعه دروس تخصصی 3مجموعه دروس تخصصی 4
مهندسی کامپیوترشبکه‌های کامپیوتری1122334
مهندسی کامپیوتررایانش امن1122334
مهندسی کامپیوترهوش مصنوعی2123422
مهندسی کامپیوترمعماری3122343
مهندسی کامپیوترنرم افزار3122343
مهندسی کامپیوتربیوانفورماتیک4122433
مهندسی کامپیوترعلوم داده4122433
الگوریتم و محاسبات*4122433
قرآن کاوی رایانشی*2123423
علوم و فناوری شبکه*1122334

 

نکات مهم در برنامه ریزی برای کنکور ارشد کامپیوتر

علاوه بر تمامی موارد ذکر شده، نکات زیر می‌تواند در داشتن یک برنامه ریزی صحیح  برای کنکور ارشد کامپیوتر موثر باشد.

کوتاه مدت بودن برنامه

کوتاه مدت بودن برنامه به شما انگيزه‌ و شوق بيشتري برای مطالعه می‌دهد چراکه به سبب موارد جزئي‌تر، در ذهن شما عملي‌تر به نظر می‌رسد، قابليت انعطاف بيشتري دارند. اگر در نيمه‌هاي راه با مشكلات اجرايي مواجه شود، قابل تغيير و جايگزيني با برنامه هاي كوتاه مدت هستند.

ریزی برای کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر 3

شناورهای برنامه

شناورهای برنامه یعنی زمان‌هايی که به جبران کمبودها و عقب‌ماندگی‌های احتمالی اختصاص داده می‌شوند. در این حالت چنانچه مطالعه مبحث یا مطلبی از زمان اختصاص داده به آن در برنامه ریزی تجاوز كرد، می‌توان بدون بر هم زدن برنامه‌، مطالعه ادامه آن مطلب يا مبحث را به شناورهای برنامه موکول کرد.

سخن پایانی

مانند هر هدف دیگر برنامه ریزی برای کنکور ارشد کامپیوتر نیز از فاکتورهای موثر در مدیریت زمان و موفقیت در این رقابت فشرده است. هرچقدر با دقت و صحت بیشتری صورت گیرد به همان نسبت بازده شما را افزایش می‌دهد. بهتر است بیش از این زمان را هدر ندهید و با مشاوره با کارشناسان و افراد با تجربه از این زمان باقی مانده به نحو احسن استفاده نمایید. کارشناسان و مشاوران مجرب و زبده ما آماده‌اند تا تجارب مفید و ارزشمند خود را در اختیار شما داوطلبان عزیز قرار دهند.

5 از 5

هنوز هیچ دیدگاهی نوشته نشده است

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “مشاوره و برنامه‌ریزی سالانه”