یکی از مهم ترین نکات در خصوص کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر اطلاع از بودجه بندی می باشد، شما با داشتن اطلاعات کافی در این زمینه می توانید هر چه بهتر مسیر موفقیت را برای خود هموار و صاف کنید، پس از فراز و نشیب های بسیار زیادی که قطعاً در دوران کارشناسی پشت سر گذاشته اید، طعم شیرین موفقیت را زمانی احساس خواهید کرد، که شما یکی از رتبه های عالی کنکور ارشد سال جدید باشید. بودجه بندی کنکور ارشد در سال جدید از الگوریتم خاصی پیروی می کند، بودجه بندی جدید آگاهی لازم را در اختیار کاربران قرار می دهد، تا شما حتی به یکی از نخبگان کنکور جدید تبدیل شوید. برای اطلاع از بودجه بندی کنکور ارشد رشته مهندسی در سال جدید شما نیازمند یک همراه هستید، که تجربه و دانش کافی در این زمینه دارد و همچنین شما را به راحتی در مسیر هدایت بخش موفقیت قرار می دهد. مجموعه آموزشی نکته طلایی در این زمینه راهنمایی های لازم را در اختیار شما داوطلبان عزیز قرار دهد. فصل جدیدی از موفقیت تحصیلی در انتظار افرادی است، که به خانواده میلیونی نکته طلایی اضافه می شوند، ابعاد جدیدی از کامروایی را شما به کمک مرکز آموزشی نکته طلایی تجربه خواهید کرد.

بودجه بندی کنکور ارشد کامپیوتر در سال جدید

در حال حاضر طراحان کنکور ارشد کامپیوتر شیوه ای جدید را برای طراحی سوالات در نظر می گیرند، دروس ریاضی در این کنکور از اهمیت قابل توجهی برخوردار هستند و همیشه از دروس ریاضی در این کنکور سوالات مختلفی طرح می شود. دروس ریاضی دارای ضریب ۲ هستند و معمولا از برخی سرفصل ها تعداد سوالات بیشتری طراحی می شود. مجموعه نکته طلایی به صورت تخصصی کنکور ارشد ۱۰ سال اخیر را بررسی کرده است و با نکته ای مهم مواجه شده است.

دروس ریاضی کنکور ارشد شامل: درس ریاضی ۱، درس ریاضی ۲، آمار و احتمال و گسسته می باشد، اما در این بین از درس ریاضی ۱ و ریاضی ۲ هستند و همیشه سوالات پایه بیشتری طرح می شود. خصوصاً از فصل انتگرال و کاربردها حتما شما چندین تست خواهید داشت، در فصل دو ریاضی ۱ حتما فصل های انتگرال خط و سطح و همچنین انتگرال چندگانه را مطالعه کنید، این دو فصل همیشه در کنکور ارشد مهم می باشد.

بندی فصل به فصل ریاضی 1
بودجه بندی فصل به فصل ریاضی 1
بندی فصل به فصل ریاضی 2
بودجه بندی فصل به فصل ریاضی 2
بندی فصل به فصل آمار و احتمال
بودجه بندی فصل به فصل آمار و احتمالات

بودجه بندی دروس ریاضی کنکور ارشد کامپیوتر

یکی از اصلی ترین مبحث های این آزمون برای رشته کامپیوتر که شما باید توجه کافی به آن داشته باشید، بودجه بندی دروس ریاضی در این آزمون می باشد، در ۱۵ سال اخیر اغلب طراحان بر اساس بودجه بندی که سازمان سنجش ارائه می کند، سوالات را طراحی می کنند، این بودجه بندی را هر یک از داوطلبان به عنوان یک راهنما می توانند در نظر بگیرند و از آن کمک بگیرند، بودجه بندی دروس ریاضی کنکور ارشد کامپیوتر شامل موارد زیر است:

در خصوص سرفصل های بودجه بندی ریاضی دو از فصل ۱ تا ۳ معمولا دو تست طراحی می شود و از دو فصل آخر حتما دو تست خواهید داشت.

از درس آمار و احتمال متغیرهای تصادفی و قسمت برآورد و آزمون را حتما مطالعه کنید و سایر فصل ها نیز حتما نگاهی گذرا داشته باشید.

از قسمت ریاضیات گسسته به ترتیب سرفصل های: شمارش، روابط بازگشتی، رابطه تابع و مجموعه، گراف و نظریه مطالعات را یکی پس از دیگری مطالعه کنید.

بندی فصل به فصل ریاضیات گسسته

بودجه بندی دروس تخصصی کنکور ارشد کامپیوتر

شما در این کنکور علاوه بر دروس عمومی باید حتما مطالعه دقیقی از دروس تخصصی نیز داشته باشید، در سایه مطالعه هدفمند موفقیت قطعی در انتظار هر یک از شما داوطلبان عزیز خواهد بود، یکی از مباحث تخصصی این رشته که در کسب رتبه عالی شما بسیار تاثیرگذار می باشد، قطعا درس نظریه زبان است. هر یک از سرفصل های این درس از اهمیت متفاوتی برخوردار هستند، در این درس تخصصی حتما به ترتیب فصل های زیر را بیشتر مورد مطالعه قرار دهید:

  • فصل مفاهیم اولیه زبان ها و ماشین ها
  • فصل ماشین های متناهی
  • فصل زبان ها و گرامرهای منظم
  • زبان‌ها و گرامرهای مستقل از متن
  • فصل زبان های نوع صفر و یک ویژگی هایش و محدودیت های محاسباتی

از درس سیگنال و سیستم نیز سوالات متفاوتی قطعا در آزمون مطرح خواهد شد، اما در حال حاضر بودجه بندی از این درس در اختیار نیست، آخرین نظریه کارشناسان مجموعه نکته طلایی این است، که قطعا شما از این درس نیز حدود ۱۰ تست خواهید داشت، پس حتما باید مطالعه دقیق را در اولویت اول خود قرار دهید.

بندی فصل به فصل سیگنال

 

بندی فصل به فصل مدار منطقی

بندی فصل به فصل معماری کامپیوتر

بندی فصل به فصل الکترونیک دیجیتال

 

بندی فصل به فصل شبکه های کامپیوتری

بندی فصل به فصل پایگاه داده

بودجه بندی سایر دروس کنکور کارشناسی ارشد مهندسی کامپیوتر

تنها عاملی که باعث موفقیت شما در این آزمون حساس خواهد شد، قطعا مطالعه هرچه دقیق تر می باشد، شما باید به جای نگاه اجمالی به دروس باید توجه بیشتری به تمامی نکات پیرامون داشته باشید. در سایه یک مطالعه صحیح موفقیت شما میسر خواهد شد، در درس ساختمان داده قسمت مرتب سازی و جستجو را حتما مطالعه کنید، در درس طراحی الگوریتم بیشترین میزان از وقت خود را صرف فصل های مرتبه آماری و مرتب سازی، الگوریتم های حریصانه و گراف کرده و تست های مشابه این سرفصل ها را حتما حل کنید.

بندی فصل به فصل طراحی الگوریتم

در درس هوش مصنوعی چهار یا همان جستجوی آگاهانه و ناآگاهانه را حتما مورد مطالعه قرار دهید، در درس مدار منطقی ساعات بیشتری را به مطالعه مدارات ترکیبی و تحلیل مدارات ترکیبی بپردازید. در آخرین بودجه بندی ارائه شده از سازمان سنجش باید شما در درس معماری کامپیوتر بخش های محاسبات و ممیزهای شناور، خط لوله و پردازش های موازی و حافظه را حتما مطالعه و بررسی کنید، از سال ۱۴۰۰ به بعد مطابق با این بودجه بندی از درس الکترونیک دیجیتال سوال مطرح می شود، فصل دوم تا چهارم همیشه مطالعه کنید.

بندی فصل به فصل هوش مصنوعی

در درس سیستم عامل فصل های: عامل فرایندها و زمانبندی داده ها و حافظه مجازی حتما مطالعه شود. از درس شبکه کامپیوتری بیشترین میزان از سوالات از قسمت لایه شبکه مطرح شده و از درس پایگاه داده ها حتما تمامی سرفصل ها را مطالعه کنید.

بندی فصل به فصل سیستم عامل

منابع کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر

شما باید هدف اصلی مطالعه خود را بر روی مطالعه منابع بگذارید، منابع این درس شامل کتاب ها و جزوات مختلفی هستند، که داوطلبان باید مطالعه آن ها را فراموش نکنند، منابع این کنکور شامل چندین مبحث درسی هستند، که حتما باید مطالعه شوند. شما بر اساس ضرایب این مباحث باید شیوه مطالعه خود را تغییر دهید، این منابع درسی شامل موارد زیر هستند:

  • درس زبان انگلیسی با ضریب یک
  • مجموعه دروس ریاضی با ضریب دو که شامل: ریاضی یک، ریاضی دو، آمار و ریاضیات گسسته می باشد.
  • دروس تخصصی که شامل: نظریه زبان ها و ماشین ها، سیگنال و سیستم، ساختمان داده، طراحی الگوریتم هوش مصنوعی، مدار منطقی، معماری کامپیوتر، الکترونیک دیجیتال، سیستم عامل، شبکه های کامپیوتری و پایگاه داده می باشد.

بندی فصل به فصل نظریه زبان

 

بندی فصل به فصل ساختمان داده

علاوه بر این منابع درسی می توانید بسیاری از جزوات در این زمینه را مطالعه کنید، جزوات نکته طلایی به عنوان یک راهنما مسیر مطالعه را برای شما آسان تر می کنند، مجموعه آموزشی نکته طلایی بهترین نکات را به صورت تکمیلی در جزوات تکمیلی خود ارائه می کند.

نتیجه گیری

مجری برگزاری کنکور ارشد رشته مهندسی کامپیوتر در ایران سازمان سنجش می باشد و بودجه بندی از جانب این سازمان تعیین می شود، شما باید بر اساس ضرایب دروس اقدام به مطالعه کنید، در کنار مطالعه منابع درسی با بررسی و مطالعه جزوات تحصیلی می توانید سیر تا پیاز کنکور ارشد مهندسی کامپیوتر را مثل آب خوردن پشت سر بگذارید.

همچنین هر گونه سوالی در مورد کلاس‌های آنلاین کنکور کامپیوتر و یا تهیه فیلم‌ها و یا رزرو مشاوره تک جلسه‌ای تلفنی با استاد امین شکری دارید می‌توانید به طرق زیر از تیم پشتیبانی بپرسید:

کانال تلگرام نکته طلایی: @noktetalaee

3 از 5